

Hazánkban egyre népszerűbb házikedvenc a hörcsög. Mivel egy viszonylag egyszerűen tartható kisemlősről beszélünk, sok szülő dönt úgy, hogy gyermekének első háziállatként hörcsögöt szerez be. A helyes hörcsögtartást illetően sajnos a mai napig számtalan tévhit kering az interneten, és ezen nem segít az sem, hogy rengeteg kereskedésben hangzik el téves információ nap mint nap.
Magyarországon két törpehörcsög faj szerezhető be: dzsungáriai törpehörcsög és roborovszki törpehörcsög. Cikkünkben összeszedtük, mire érdemes figyelned, ha bármelyik fajból szeretnél néhányat.
Bár hörcsögöt szinte bármelyik kereskedésben lehet vásárolni, érdemes inkább tenyésztőt felkeresned, hiszen így garantáltan egészséges állatot kapsz. Magyarországon egyetlen törpehörcsög tenyészet működik, a Smallsteps Hamstery.
Ha hörcsög örökbe fogadás mellett döntenél, arra is van lehetőséged. Ebben az esetben egyeztess a Hörcsögmentés nevű szervezettel. Tőlük megunt, kidobott hörcsögöt vehetsz magadhoz. Egyetlen hörcsög örökbe fogadásával két életet menthetsz meg, hiszen a hozzád került állatnak szép otthont biztosíthatsz, a helyére pedig újabb mentett érkezhet az alapítványhoz.
A hörcsögöket csak egyedül szabad tartani. Ha többet tartasz együtt, bármelyik pillanatban verekedésbe kezdhetnek, ez pedig akár halállal is végződhet. Sokan azt gondolják, hogy a hörcsögök egyedül magányosak, és a boldog élethez társra van szükségük, de ez tévedés! A hörcsögöd igazán boldog csak akkor lehet, ha egyedül él.
A törpehörcsög lakhely kialakításakor az alábbiakat kell szem előtt tartanod:
A hörcsögök fő táplálékát különféle magvak alkotják, ez egészül ki friss zöldekkel és rovarokkal. Törpehörcsögnek naponta körülbelül 1 teáskanálnyi magkeveréket kell adnod. Emellé kínálj fel minden nap valamilyen zöld eleséget. Ez lehet akár zöldség, csíra vagy mezei növény. két-három naponta pedig biztosíts neki szárított rovarokat is. Emellé néha adhatsz neki különböző finomságokat: olajos magvakat, szárított zöldségeket és szárított gyógynövényeket, stb.
A cikk a Hörcsögmentés (Együtt a Kisállatokért Alapítvány) segítségével készült.
Állatgyógyászat Etetés, gondozás Felszerelések Hírek Kutatás Olvasóink írták Önök kérdezték Statisztika Tudnivalók